System oprogramowanie do konfiguracji central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych

HVAC RATHERM BLISKO 20 LAT DOŚWIADCZNIAI

HVAC Konfigurator Central Ratherm

Bazując na naszym 20 letnim doświadczeniu w branży, wraz ze zespołem specjalistów opracowaliśmy wygodne narzędzie do konfiguracji central wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Oprogramowanie, pomaga w optymalnym doborze urządzeń, dopasowanych się do potrzeb naszych Klientów.

Zalety konfiguratora central Ratherm

 • Dobór centrali w 4 ruchach
 • Gotowe zestawy central wraz z aplikacjami automatyki
 • Prosta i czytelna nawigacja

Program doboru central wentylacyjnych HVAC RATHERM dla projektantów i firm instalacyjnych

Właściwy dobór central wentylacyjnych ma kluczowe znaczenie dla sprawnego i wydajnego systemu klimatyzacji i wentylacji. Błędy popełnione na etapie doboru urządzeń wentylacyjnych przełożą się na niewłaściwą wentylację budynku, zmniejszony komfort użytkowników budynku, a także straty finansowe. Późniejsza, konieczna modernizacja systemu wentylacji zazwyczaj jest bardzo kosztowna. Tych wszystkich błędów można uniknąć stosując odpowiedni program doboru central wentylacyjnych.

Rozwiązania szyte na miarę

Dobór central wentylacyjnych zawsze jest kwestią indywidualną. Podejmując decyzję o wyborze urządzeń pod uwagę należy wziąć wiele czynników takich jak np.: użyta technologia budowlana, przeznaczenie budynku, kubatura, współczynniki przenikania ciepła itd.

Wystarczą 3 proste kroki

Oferowana przez nas bezpłatna aplikacja pomaga w prosty sposób dobrać odpowiednie urządzenia, które będą spełniać wymogi określone prawem. Na podstawie podanych parametrów program doboru central RATHERM zaproponuje optymalny zestaw urządzeń a także szacunkowo określi koszt instalacji.

Program doboru określi także takie parametry jak:

 • sprawność odzysku
 • moc chłodnicza
 • moc nagrzewnicy
 • poziom hałasu
 • współczynnik SPF
 • moc wentylatorów
 • zapotrzebowanie mocy elektrycznej

Program doboru central wentylacyjnych RATHERM – dlaczego warto?

 • łatwe i szybkie porównanie produktów
 • możliwość ustalenia punktów pracy danych urządzeń
 • możliwość wyznaczenia sposobu sterowania odpowiednimi zestawami automatyki
 • przyjazny i intuicyjny interfejs jest pomocny także dla specjalistów HVAC
 • możliwość wyeksportowania wyników do formatu PDF

Wygoda użytkowania

Program Doboru Central Wentylacyjnych HVAC RATHERM został zaprojektowany ze szczególnym naciskiem na wygodę użytkowania. Interfejs programu jest niezwykle prosty i intuicyjny. Systematycznie usprawniamy narzędzie reagując na uwagi i potrzeby użytkowników.

Optymalny wybór

Koszty związane z instalacją wentylacyjno-klimatyzacyjną stanowią znaczną pozycję w budżecie każdego obiektu. Nasz program pozwala na wybór optymalnych urządzeń uwzględniając późniejsze koszty eksploatacyjne (koszt zużycia energii).

Karta danych technicznych

Gdy wszystkie parametry zostaną określone i zapisane, program doboru central wentylacyjnych HVAC RATHERM pozwala na wydruk bądź eksport Karty Danych Technicznych. Jest to czytelne i wygodne zestawienie zawierające wszystkie parametry proponowanej centrali.

Karta danych technicznych zawiera takie dane jak m.in.

 1. Podstawowe parametry urządzenia w tym: wydatek nominalny i zakres wydatku centrali, spręż dyspozycyjny, udział powietrza świeżego, masę, zasilanie, klasę izolacji cieplnej.
 2. Wymiary centrali i przyłączy kanałów.
 3. Informację o wentylatorze nawiewnym i wywiewnym w tym m.in. moc i napięcie wentylatora.
 4. Parametry filtru nawiewu: klasę, spadek ciśnienia, typ.
 5. Informację o wymiennikach odzysku ciepła w tym np. wydatek powietrza, temperatura na wylocie i wlocie, spadek ciśnienia, sprawność w ziemie i lecie, całkowity odzysk ciepła i chłodu wyrażony w kilowatogodzinach.
 6. Pozostałe parametry techniczne takie jak np.: moc nagrzewnicy, generowany hałas, współczynniki SDP itd.
Karta Danych Technicznych generowana jest w formacie PDF co umożliwia szybkie udostepnienie informacji wszystkim członkom zespołu i osobom odpowiedzialnym za projekt. Informacje zawarte w dokumencie mogą być także dołączane do projektu instalacji wentylacyjno – klimatyzacyjnej. Z karty korzystają także użytkownicy końcowi.

Wsparcie i pomoc

Jeżeli chcielibyście Państwo skonsultować otrzymane wyniki ze Specjalistą HVAC, albo macie Państwo dodatkowe pytania, zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży.

Jak zacząć?

Instalacja programu doboru central wentylacyjnych RATHEREM jest niezwykle prosta. Pobierz plik instalacyjny na swój komputer a następnie zainstaluj program. Aplikacja jest kompatybilna z systemami WINDOWS XP/7/8/10.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Nasi specjaliści odpowiedzą na każde Państwa pytanie. Zapraszamy serdecznie.
Skontaktuj się z nami
konfigurator centrali
Systemy klimatyzacji ogrzewania wentylacji Logo

@2021 HVAC Ratherm. Specjalizujemy się w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych obiektów wielkogabarytowych (w tym wentylacja przemysłowa).