Kilmatyzator nagłówek

CENTRALE KOMPAKTOWE XK – COMPLETE, READY TO USE

XK - Kompaktowe Centrale Wentylacyjne

Uniwersalne rozwiązanie:

Seria kompaktowych central XK to nowy typoszereg urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oferowanych przez HVAC RATHERM. Nowe centrale są efektem stałego rozwoju i doskonalenia produkcji systemów monoblokowych. Wykorzystanie najnowszych technologii, zaawansowanej inżynierii materiałowej oraz wprowadzenie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych pozwoliło stworzyć produkt spełniający oczekiwania odbiorców.

Typoszereg XK powstał w oparciu o potrzeby klientów w zastosowaniu, projektowaniu, dostawie i eksploatacji central wentylacyjnych.

Wszystkie centrale XK są fabrycznie wyposażone w kompletny układ automatyki, umożliwiający uruchomienie centrali niezwłocznie po zainstalowaniu i podłączeniu kanałów.

Zastosowanie:

  • Szeroki zakres wydajności 500-46000 m3/h
  • 6 wielkości central
  • Kompaktowe wymiary urządzenia
  • Szeroki wachlarz stosowanych modułów obróbki powietrza
  • Dowolna konfiguracja przyłączy kanałów
CENTRALE Kompaktowe XK

Schemat dostępnych połączeń

Kodyfikacja urządzeń:

Schemat połączeń klimatyzatora centrali XK
  1. Wydajność powietrza [100m3/h]
  2. Konfiguracja: N - Nawiewna, NW - Nawiewno-wywiewna, NWR - obrotowy odzysk ciepła, NWP - płytowy odzysk ciepła
  3. Rodzaj nagrzewnicy: HG - gazowa, HW - wodna, HE - elektryczna
  4. Rodzaj chłodnicy: CF - freonowa, CW - wodna
  5. Konfiguracja wylotów nawiewu i wywiewu: H - czołowy, U - górny, V - dolny
Kilmatyzator nagłówek

SCHEMAT DOSTĘPNYCH POŁĄCZEŃ

Schemar blokowy systemu klimatyzacji

Dachowy Aparat Grzewczo-wentylacyjny XK 350 N HG210 HV

Wydajność: 35 000 m3/h
Moc grzewcza modułu gazowego: 210 kW
Wylot poziomy nawiewu, wlot powrotu dolny

Schemar blokowy systemu klimatyzacji

Schemat blokowy centrali XD_050_NWR_HW dla instalacji bezkanałowych, bez modułu chłodniczego

Wydajność: 5000 m3/h
Nagrzewnica wodna

Schemar blokowy systemu klimatyzacji

Schemat blokowy konfiguracji centrali monoblokowej XD60_125_NWR_HE36 z modułem chłodniczym

Moc chłodnicza: 60 kW
Wydajność: 12500 m3/h
Nagrzewnica elektryczna: 36 kW

Schemar blokowy systemu klimatyzacji

Centrale wentylacyjne

Skuteczna wymiana powietrza jest niezbędna w każdym budynku. Brak odpowiedniej wentylacji może być niezwykle niebezpieczny dla użytkowników obiektu. Niewystarczająca ilości tlenu, zbyt duże stężenie dwutlenku węgla i innych szkodliwych gazów może mieć bardzo niebezpieczne skutki zdrowotne. Nieprzyjemny zapach, duża wilgotność, zaduch to także objawy niesprawnej bądź niewystarczającej wentylacji.

Produkcja, montaż i dostawa kompaktowych Central Wentylacyjnych XK i Klimatyzacyjnych XD

HVAC Ratherm to profesjonalne rozwiązania w zakresie wentylacji obiektów wielkokubaturowych. Od blisko 20 lat zajmujemy się produkcją, montażem i dostawą urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych dla firm. Realizujemy zlecenia na terenie całej Polski.

Wysoka efektywność i oszczędność energii

Nasze nowoczesne centrale wentylacyjne pozwalają na skuteczną [ale szybką] wentylację nawet największych obiektów.

Zastosowane wentylatory z silnikiem stałoprądowym EC znacznie obniżają zapotrzebowanie na energię elektryczną, zmniejszając tym samym koszty.

Najwyższa jakość wykonania

Produkowane przez nas kompaktowe centrale wentylacyjne budowane są z wykorzystaniem najlepszych komponentów znanych renomowanych producentów. Przemyślana konstrukcja sprawia, że urządzania są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Urządzania klimatyzacyjne pracują często w bardzo trudnych warunkach. Stal, z której wykonana jest obudowa kompaktowej centrali wentylacyjnej XK Ratherm w znacznym stopniu zabezpiecza urządzenie przed uszkodzeniami, a także chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Centrale klimatyzacyjne RATHERM charakteryzują się także bardzo dobrym sprężeniem dyspozycyjnym.

Zmniejszony poziom hałasu

Zastosowanie nowoczesnych komponentów, bardzo pozytywnie przekłada się na redukcję hałasu wytwarzanego przez urządzenia wentylacyjne. Odczuwalna jest wyraźna różnica w porównaniu z centralami niższej klasy.

Deklaracja zgodności i atest higieniczny

Produkowane przez nas kompaktowe centrale wentylacyjno – klimatyzacyjne są zgodne z dyrektywami Wspólnoty Europejskiej. Urządzenia posiadają także atest higieniczny wystawiony przez Narodowy Instytut Zdrowia. Więcej informacji znajduje się w zakładce do pobrania.

Wydajność kompaktowych central klimatyzacyjnych

Jednym z najważniejszych parametrów central klimatyzacyjnych jest ich wydajność. To atrybut, który określa maksymalną ilość powietrza, którą dane urządzenie jest w stanie obrobić w przeciągu jednej godziny. Wydajność centrali wyraża się w m3/h. Wymagana minimalna wydajność w danym projekcie jest określana zazwyczaj na etapie budowy obiektu i jest zależna od wielu czynników m.in. jego kubatury.

Produkowane przez nas centrale kompaktowe osiągają wydajność od 600 m3/h (dla modelu XK 010) do nawet 32000 m3/h (dla modelu XK 305). Zakres sprężu dyspozycyjnego wacha się od 150 do 600 Pa. Dla potrzeb indywidualnych opracowujemy również centrale sekcyjne o wydajnościach rzędu 80000m3/h .

Jak określić wymaganą wydajność?

Podejmując decyzję o wyborze optymalnej kompaktowej centrali klimatyzacyjnej, wydajność jest jednym z ważniejszych parametrów. Jeżeli w przyszłości, planowane są zmiany w zakresie np. funkcji budynku czy innych parametrów mających wpływ na wymaganą wydajność centrali klimatyzacyjnej, warto uwzględnić to już na samym początku.

Przygotowany przez nas program doboru central wentylacyjnych HVAC RATHERM pozwoli w łatwy sposób ustalić potrzebną wydajność urządzeń. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości nasz dział handlowy jest także do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do zadawania wszelkich pytań.

Rodzaje wentylatorów

Centrale kompaktowe RATHERM wyposażone są w wentylatory elektronicznie komutowane EC. W zależności od wybranego modelu stosowane są konfiguracje pojedyncze bądź tzw. multiwall. Wentylatory EC posiadają silniki ze zintegrowanym systemem elektroniki. Takie rozwiązanie umożliwia bardzo płynną regulację szybkości obrotowej wentylatora, co przekłada się na wyraźnie cichszą pracę urządzenia a także niższe zużycie energii elektrycznej. Stosowane w naszych urządzanych wentylatory cechują się wysoką jakością i długą żywotnością. To przekłada się/wpływa bezpośrednio na dłuższą bezawaryjną pracę całej jednostki i redukcję kosztów eksploatacyjnych centrali.

Katalog produktów

Więcej informacji o produkowanych przez nas kompaktowych centralach klimatyzacyjnych (w tym przykładowe konfiguracje, schemat dostępnych połączeń, parametry techniczne) znajdziecie Państwo w katalogu, który można pobrać tutaj.

Dowiedz się więcej

Aby uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przez nas rozwiązań, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem handlowym.
Skontaktuj się z nami Pobierz katalog
Systemy klimatyzacji ogrzewania wentylacji Logo

@2021 HVAC Ratherm. Specjalizujemy się w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych obiektów wielkogabarytowych (w tym wentylacja przemysłowa).