Kilmatyzator nagłówek

Centrale rooftop

COMPLETE, READY TO USE

Na rynku dostępnych jest wiele typów central wentylacyjnych dobrze sprawdzających się w określonych sytuacjach. Centrale dachowe rooftop to typ centrali wentylacyjnych, które charakteryzują się montażem na dachu budynku a także budową typu all in one. Wszystkie elementy centrali zamknięte są w jednej kompaktowej obudowie. Centrale stosowane są zazwyczaj w budynkach wielkokubaturowych (np. centra handlowe, kina, hale, zakłady predykcyjne itd.).

Ich zadanie polega na obróbce i dostarczeniu powietrza do wnętrza budynku. Powietrze jest oczyszczalne za pomocą filtrów, ogrzewane lub schładzane do pożądanej temperatury. Centrala rooftop może obsługiwać jedno lub wiele pomieszczeń o zbliżonej charakterystyce cieplnej.

Istnieje także możliwość klimatyzacji dwu etapowej. W takiej konfiguracji centrale rooftop obrabiają świeże powietrze i przekazują je do drugiego systemu klimatyzacji.

Wybrane zalety central typu rooftop

  1. Duża oszczędność miejsca – urządzania montowane są na dachu budynku dzięki czemu miejsce potrzebne na standardowy system wentylacyjny może zostać zagospodarowane w inny sposób.
  2. Mniejszy hałas – wszystkie urządzenia składające się na centralę rooftop są zamknięte w jednej obudowie, która jest dodatkowo wygłuszana akustycznie. Ponadto umiejscowienie centrali rooftop na dachu budynku sprawia, że praca urządzeń jest praktycznie nie słyszalna przez użytkowników budynku.
  3. Możliwość odzysku ciepła - co obniża koszty eksploatacyjne i pozytywnie wpływa na środowisko.

Centrale rooftop RATHERM

Specjalizujemy się w produkcji, sprzedaży, montażu i serwisie central klimatyzacyjnych typu rooftop. W naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in. Centrale Monoblokowe XD, Centrale Kompaktowe XK, Centrale Gazowe XK-G. Nasze urządzenia wykorzystywane są w dziesiątkach budynków (głównie wielkokubaturowych) na terenie całej Polski.

Już dziś zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym. Nasz specjalista, odpowie na wszystkie pytania i przygotuję ofertę specjalnie dla Państwa.
Skontaktuj się z nami
Systemy klimatyzacji ogrzewania wentylacji Logo

@2021 HVAC Ratherm. Specjalizujemy się w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych obiektów wielkogabarytowych (w tym wentylacja przemysłowa).