Kilmatyzator nagłówek

Wentylacja przemysłowa

COMPLETE, READY TO USE

Prawidłowa wentylacja w różnego rodzaju zakładach przemysłowych jest niezbędna i kluczowa. Dostarczanie świeżego powietrza, filtracja i usuwanie zużytego to jedno z podstawowych zdań wentylacji przemysłowej.

Zakłady produkcyjne, przemysłowe funkcjonują bardzo często w trudnych i specyficznych warunkach. Wysoka albo niska temperatura, wilgotność, kondensacja czy zapylenie to tylko niektóre ze składowych mikroklimatu w obiektach przemysłowych. Powietrze w takich obiektach musi spełniać określone normy zarówno ze względu na pracowników jak i same procesy produkcyjne.

Aby możliwa była praca w takich warunkach, niezbędna jest odpowiednia wentylacja, która zapewni świeże powietrze odpowiedniej jakości, wilgotności i o odpowiedniej temperaturze.

HVAC Ratherm – specjaliści z zakresu wentylacji przemysłowej

Nasza firma specjalizuje się wykonywaniu, instalacji i serwisie wentylacji przemysłowej. Wykonujemy instalacje m.in. dla zakładów przemysłowych, zakładów produkcyjnych, centrów dystrybucyjnych, zakładów przetwórstwa spożywczego itp.

W przypadku każdego realizowanego przez nas projektu zakres i rodzaj rozwiązań dopasowywany jest ściśle do potrzeb i wymagań naszego klienta. Z uwagi na fakt, iż specyfika i zakres działania każdego zakładu jest odmienny, do każdego zagadnienia podchodzimy indywidualnie. Dopasowujemy rozwiązania do branży, w której nasz kontrahent prowadzi swoją działalność.

Ratherm to zespół doświadczonych specjalistów z branży HVAC, który jest w stanie sprostać nawet najtrudniejszym zadaniom. Więcej informacji o nas znajdziesz tutaj: o nas.

Nasi klienci

W ostatnich latach zrealizowaliśmy setki projektów HVAC. Naszymi klientami są małe i duże zakłady produkcyjne zlokalizowane na terenie całej Polski. W nasze instalacje wyposażyliśmy obiekty przemysłowe takich firm jak np. Bulten, Kaskar, Pannatoni, Biedronka, Ryłko i wiele innych. Przykłady zrealizowanych przez nas inwestycji w obiektach przemysłowych znajdziecie Państwo tutaj: obiekty przemysłowe.

Płynna regulacja

W przypadku obiektów przemysłowych bardzo istotnym elementem wentylacji jest możliwość szybkiej i dokładnej regulacji parametrów dostarczanego powietrza. Produkowane przez nas centrale wentylacyjne pozwalają w łatwy i komfortowy sposób ustawić pożądane parametry dla danego obiektu czy pomieszczenia.

Temperatura jest jednym z podstawowych i kluczowych parametrów. Jej odpowiedni poziom jest ważny nie tylko dla osób przebywających w danym budynku ale także może być bardzo istotny na przykład dla procesów produkcyjnych wykonywanych w obiekcie przemysłowym.

Kolejnym ważnym parametrem, który musi być możliwy do płynnej konfiguracji jest wilgotność powietrza. Różne obiekty przemysłowe mogą mieć różne wymagania co do tego czynnika. W niektórych obiektach wysoka wilgotność będzie bardzo pożądana, w innych wręcz przeciwnie.

Szeroki zakres działania

Przedsiębiorstwa przemysłowe często znacznie różnią się od siebie. Specyfika i wymagania obiektów wielkokubaturowych / przemysłowych, także może być zupełnie odmienna.

HVAC RATHERM to firma, która podejmuje się nawet najbardziej skomplikowanych i trudnych zadań z zakresu wentylacji przemysłowej. Budujemy i dostarczamy instalacje HVAC dla wielu różnych branż i obiektów. Realizujemy także trudne projekty, dopasowując instalacje do bardzo wysokich wymagań technicznych naszego klienta.

Tworzymy zespół doświadczonych fachowców z branży HVAC, który w sposób kreatywny rozwiązuje problemy. Koncentrujemy się na tym aby instalowany przez nas system wentylacji przemysłowej spełniał wszystkie oczekiwania naszego klienta.

Profesjonalne doradztwo HVAC

Nasi Klienci zainteresowani wentylacją przemysłową zawsze otrzymują od nas pełną pomoc i wsparcie. Nasze wieloletnie doświadczenie sprawia, że informujemy klienta o kwestiach mniej oczywistych, które są często pomijane przy planowaniu wentylacji przemysłowej ale są niezwykle istotne. W ten sposób pomagamy naszemu Klientowi ustrzec się wielu błędów, które mogłyby w przyszłości okazać się niezwykle uciążliwe i kosztowne.

Indywidualne podejście

Cechą, która w znacznym stopniu charakteryzuje firmę HVAC Ratherm jest autonomiczne podejście. Każdy projekt jest przez nas traktowany całkowicie indywidualnie. Bardzo dużą uwagę przykładamy do analizy potrzeb naszego Klienta. Zależy nam na tym aby ustalić dokładnie nie tylko bieżące warunki i oczekiwania ale także przewidzieć wymagania i potrzeby, które mogą pojawić się w przyszłości.

Nasi specjaliści przedstawiają naszemu Klientowi różne rozwiązania, pokazując wady i zalety ich użycia w tym konkretnym projekcie. Dzielimy się z Klientem naszym wieloletnim doświadczeniem i wiedzą aby uniknąć kosztownych błędów. Takie podejście jest niezwykle ważne szczególnie w przypadku obiektów przemysłowych, w których nakłady inwestycyjne na wszelkie niezbędne instalacje są zazwyczaj znaczne. HVAC Ratherm to firma, która pomoże Ci zoptymalizować wydatki przeznaczone na instalacje wentylacyjne.

Koncentracja na indywidualnym podejściu do naszego Klienta i danym projekcie pozwala nam przede wszystkim dobrze zrozumieć potrzeby i oczekiwania. To przekłada się na sukces finalnego projektu i bardzo wysokie zaufanie wśród naszych Kontrahentów.

Oczywiście bardzo często współpracujemy z Klientami, którzy realizują dziesiątki bliźniaczych projektów. Nigdy nie narzucamy więc naszemu Klientowi konkretnych rozwiązań. Zawsze analizujemy potrzeby, wymagania i oczekiwania proponując najlepsze pomysły.

Indywidualne podejście to także pomoc i wsparcie na każdym etapie trwania projektu. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji kiedy tylko tego Państwo potrzebujecie.

Ochrona zdrowia pracowników

Wykonywanie pracy w obiektach przemysłowych bardzo często wiąże się z większą niż standardowo koniecznością ochrony zdrowia pracowników. Procesy produkcyjne muszą być realizowane z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. Tutaj bardzo istotną rolę odgrywa dobra i sprawna wentylacja, która musi radzić sobie w każdej sytuacji. Skuteczna wentylacja przemysłowa zapewni szybkie odprowadzanie zużytego i dostarczanie świeżego powietrza a także odpowiednią filtrację.
Systemy klimatyzacji ogrzewania wentylacji Logo

@2021 HVAC Ratherm. Specjalizujemy się w instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych obiektów wielkogabarytowych (w tym wentylacja przemysłowa).